Psychoterapia par Warszawa

Psychoterapia par to forma psychoterapii przeznaczona dla małżeństw oraz osób pozostających w związkach partnerskich, które zmagają się z narastającymi nieporozumieniami oraz kryzysem. Jej celem jest gruntowne przebudowanie relacji między partnerami, a tym samym jej uzdrowienie.

Dla kogo wskazana jest psychoterapia par?

Psychoterapia par przeznaczona jest dla osób, którym nie udaje się dojść do porozumienia nawet po wielu próbach zażegnania kryzysu w związku. Problemy mogą być wywołane różnymi czynnikami, np. niesprawiedliwym podziałem obowiązków w domu, odmiennymi normami wychowywania dzieci czy też różnicami w kwestii oczekiwań i potrzeb pary. Przyczyny konfliktów bywają także głębsze – partnerzy mogą wnosić do związku nieprzepracowane wcześniej problemy emocjonalne, które rzutują na relację i dodatkowo pogłębiają kryzys.

Jak wygląda psychoterapia par i czemu służy?

Przeprowadzeniem psychoterapii par zajmuje się psychoterapeuta, posiadający specjalizację w zakresie psychologii rodzinnej. Głównym narzędziem jego pracy jest dialog – rozmowy przeprowadzane z pomocą specjalisty dają pacjentom możliwość innego spojrzenia na zaistniały kryzys, a także odnalezienie źródeł problemów związku. Podczas terapii partnerzy namawiani są do otwartego mówienia o własnych potrzebach i uczuciach. Na ich podstawie psychoterapeuta pomaga parze ustalić nowe zasady wspólnego funkcjonowania, a tym samym przywrócić równowagę związku.

Dlaczego warto skorzystać z psychoterapii dla par?

Zachęcamy do odwiedzenia poradni psychologicznej Empiria w Warszawie. Oferowana przez nas psychoterapia par zapewnia partnerom korzyści zarówno wspólne, jak i indywidualne. Pozwala na poprawę stylu komunikacji, a tym samym skuteczniejsze wyjaśnienie wszelkich nieporozumień oraz zrozumienie niejasnych reakcji drugiej osoby. Spotkania ułatwiają też znajdowanie kompromisów oraz dróg wyjścia z niekomfortowych sytuacji – partnerzy mogą dzięki temu znacznie lepiej poznać własne potrzeby i oczekiwania względem najbliższej osoby, a jednocześnie ustabilizować oraz umocnić związek.