Psycholog rodzinny Warszawa

Zadaniem psychologa rodzinnego jest naprawa zaburzonych relacji między najbliższymi sobie osobami – członkami rodziny. Jego wsparcie pozwala pacjentom na pokonanie trudności w wychowaniu dzieci, zażegnanie kryzysów małżeńskich czy rozwiązanie konfliktów międzypokoleniowych, a także odbudowę utraconych więzi rodzinnych.

Czym zajmuje się psycholog rodzinny?

Psycholog rodzinny jest w stanie wskazać pacjentom właściwe sposoby komunikacji oraz skuteczne standardy postępowania z pozostałymi członkami rodziny. Jego zadaniem jest rozpoznanie niepoprawnych schematów występujących w relacjach między pacjentami, a także przekazanie im zaobserwowanej wiedzy oraz udzielanie wskazówek ułatwiających wzajemne porozumiewanie się. Psycholog rodzinny poświęca uwagę zachowaniom, które mogą wpływać na zaburzone relacje w rodzinie. Zachowuje jednocześnie neutralność, która pozwala mu nie opowiadać się po żadnej ze stron konfliktu

Jak wygląda wizyta u psychologa rodzinnego?

W wizycie u psychologa rodzinnego uczestniczyć może cała rodzina – obecność skonfliktowanych ze sobą bliskich pozwala na uzyskanie najlepszych efektów terapii. Plan spotkań zależy głównie od obranej metody terapeutycznej. Wizyta opiera się zwykle na spokojnej rozmowie, podczas której członkowie rodziny zachęcani są do mówienia o swoich potrzebach oraz uczuciach. W ten sposób określane są przyczyny nieprawidłowych relacji między bliskimi, a następnie sposoby radzenia sobie z tymi problemami.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy psychologa rodzinnego?

Zapraszamy do skorzystania z oferty poradni psychologicznej Empiria w Warszawie. Dzięki trafnemu rozpoznaniu oraz dogłębnemu zrozumieniu przyczyn problemów, nasi specjaliści są w stanie zaoferować pomoc w rozwiązywaniu najróżniejszych konfliktów w rodzinie oraz zacieśnieniu relacji między jej członkami. Wdrożenie odpowiednich zmian daje szanse zażegnania problemów, z którymi zmagają się uczestnicy spotkań. – celem wizyt nie jest rozpoznanie winnych, ale wypracowanie rozwiązań spełniających oczekiwania i potrzeby wszystkich członków rodziny.