Terapia uzależnień Warszawa

Terapia uzależnień to forma terapii indywidualnej oraz grupowej, której celem jest wyswobodzenie pacjenta z nałogu. Wymaga zastosowania określonych metod i technik oddziaływania psychoterapeutycznego. Standardowy program terapeutyczny może trwać od kilku tygodni do nawet kilkunastu miesięcy.

Kto powinien przejść terapię uzależnień?

Terapia uzależnień przeznaczona jest dla osób, które zmagają się z różnymi uzależnieniami – w tym alkoholizmem, narkomanią czy lekomanią. Ma szczególne znaczenie we współczesnym świecie, który zapewnia szeroką dostępność najróżniejszych substancji psychoaktywnych oraz środków przeciwbólowych. Terapia przeznaczona jest także dla pacjentów cierpiących na inne formy nałogu – np. zakupoholizm, seksoholizm czy uzależnienie od hazardu. Problemy te odbijają się negatywnie nie tylko na zdrowiu psychosomatycznym doświadczającego ich człowieka, ale nierzadko również kondycji i bezpieczeństwu jego najbliższych.

Na czym polega terapia uzależnień?

W ramach terapii uzależnień ustalane są przyczyny wpadnięcia pacjenta w nałóg oraz ewentualne możliwości zlikwidowania źródła problemu. W walce z uzależnieniami leczenie farmakologiczne odgrywa zasadniczo pomocniczą rolę. Celem eliminacji fizycznych objawów uzależnienia pacjenta od określonych substancji, stosuje się np. detoks. W późniejszym okresie leczenia praktykowane są także inne formy oddziaływania medycznego. Istotnym elementem terapii uzależnień jest m.in. uczestnictwo w mityngach grup wsparcia oraz realizacja określonych programów postępu.

Dlaczego warto odbyć terapię uzależnień?

Zapraszamy do skorzystania z oferty leczenia terapeutycznego w warszawskiej poradni psychologicznej Empiria. W naszej terapii uzależnień kluczową korzyścią jest wyzwolenie pacjenta od czynnika uzależniającego, a tym samym zaprzestanie stosowania danej substancji psychoaktywnej lub praktykowania określonych zachowań destrukcyjnych. W procesie tym istotne znaczenie ma także zredukowanie szkodliwych lub niebezpiecznych skutków nałogu – co umożliwia pacjentowi powrót do społeczeństwa.